Nejlepší animované pohádky pro děti

Kdo má malé děti, mi jistě dá za pravdu, že celý den nebo ještě lépe týden si s nimi hrát prostě v kuse nejde. A až tato chvíle nastane, přichází na řadu televize a pohádka, která ty malé ratolesti zabaví.

Sice je určitě lepší vyrazit s dětmi na výlet, než sedět stále doma, ale počasí v posledních letech je skoro stejné v létě i v zimě, tak se občas ta pohádka hodí.

Doba videokazet už je pryč, pohádkám na dvd také již pomalu odzvonilo a tak asi nejlepším datovým nosičem, obzvláště na animované pohádky, je blue-ray.

Protože jsem sám otec dvou dětí, zde je výběr toho nejlepšího, co Vaše dítě zaujme.

Finding Nemo – Hledá se Nemo

Hledá se Nemo

Krásná pohádka pro malé i velké, kde hlavní hridna, mala rybka Nemo, je chycena rybáři a její kamarádi se jí vydají hledat a zachránit. Úžasná grafika a příběh.

Toy Story – Příběh hraček 1-3

Příbeh hraček

Za posledních deset let dle mě nejlépe zpracovaný příběh království hraček, kde podobně jako ve společnosti lidí vládne dobro i zlo. Za filmem stál Steve Jobs, majitel firmy Apple, který založil firmu Pixar, jež vytvořila první díl této trilogie. Zde bych uvedl, že poslední díl je snad lepší než ty 2 předešlé.

Shrek 1-4 + vánoční díl

Shrek

Každoročně přichází do kin několik desítek animovaných pohádek, ale přijde mi, že v poslední době klesá kvalita na úkor množství, proto doporučím zlobra „Šreka“, 1 díl byl top, ale i ty ostatní jsou zábavné.

Ice Age – Doba ledová 1-4 + vánoční díl (nesmí chybět)

Doba ledová

Když v roce 2000 spatřil světlo světa první díl doby ledové, byla to neskutečná pecka, veverka předváděla humorné kousky v mezihrách a i příběh filmu nenechal nikoho z malých diváků si ani odskočit J S dalšími díly už to bylo slabší, ale dítě potěší každá nová pohádka, pokud se tam něco zajímavého děje.

Lion King – Lví král 1+2

Lví král

Animovaný film s vynikajícím soundtrackem potěší každého milovníka romantických příběhů.

Jak už jsem psal, první díl je málokdy překonán, zde to celkem platí, že pokračování je jen natažení příběhu.

Madagascar 1-3 + vánoční díl

Madagascar

Pohádka o tom, jak zvířátka opustila zoo a vydala se na pustý ostrov, kde vládne Král Jelimán. Písnička „Já tak rád trsám, trsám“ Vám bude v uších znít ještě dlouho po skončení filmu.

Druhý i třetí díl je povedený, vše dokreslují moderní písničky, které budete znát a také pobaví dobré hlášky, některé ale pochopí jen dospělí 🙂

Rio 1

Rio

Pohádka o papouškovi, kterému našli partnerku až na druhé straně zeměkoule. Výborná hudba, vzhled papagájů – modrá je dobrá 🙂 Díl druhý také není špatný, ale platí pravidlo, že jednička prostě je skoro pokaždé lepší.

Despicable Me – Já, padouch 1+2

Já, padouch

„Padoucha“, obzvláště jeho druhý díl, mé děti viděly snad 20x. Je to přesně film pro děti jak má být, je tam humor, výborná hudba, skvělý příběh, „záporák“ nejen vzhledově skvěle nakreslený, ale i díky českému dabingu velmi dobře namluvený. I dospělý se u něj pobaví, protože před rokem, kdy byla premiéra (2013), byly kinosály stále plné, z osobní zkušenosti mohu potvrdit.

Polární express

Polární expres

Vynikající animák od Stevena Spielberga, pro sledování o Vánocích jak stvořený.

Příběh o malém chlapci, který dostane možnost se svézt vlakem, ve kterém jedou děti, až na Severní pól a vidět, jak Santa Claus se svými pomocníky „nakládá“ vánoční dárky pro děti na celém světě.

 

Zde je také několik zajímavých pohádek a animáků, které by Vašim dětem neměly uniknout.

Bambi 1+2
Bee Movie – Pan Včelka
Brave – Rebelka
Brother Bear – Medvědí bratři 1+2
Cars 1+2 – Auta
Epic – Tajemství lesních strážců
Kung-fu panda
Frozen – Ledové království
Lego The Movie – Lego – příběh
Open season 1-3 – Lovecká sezona
Over the hedge – Za plotem
Puss in Boots – Kocour v botách
Rango
Ratatouille
Scooby Doo (jakýkoliv díl či seriál :))
The Croods – Croodsovi
The Incredibles – Úžasňákovi
The Smurfs – Šmoulové 1+2
Turbo
Wreck it Ralf – Raubíř Ralf

A jaké další animáky byste doporučili? Budu rád, když napíšete do diskuse.

1 komentář u „Nejlepší animované pohádky pro děti“

Komentáře nejsou povoleny.